Love is in the air

Love is in the air (tytuł roboczy) jest projektem rozpoczętym kilka lat temu wspólnie z Matthieu Ehrlacherem (kolektyw THIS TAKES TIME). Przybiera różne formy: od improwizacji scenicznej (Scena Tańca Studio (Warszawa), Impart (Wrocław)) po kilkudniowy warsztat (PEPCC ReUnion(Lizbona)) czy performans site specific (LUX(Lizbona)).

Podczas procesów twórczych, bardzo często wytwarza się tak zwana chemia. Stajemy się tymczasową rodziną, nasze ciała się dotykają, umysły wymieniają myślami, wszystko jest bardzo intensywne. „Chemia” zazwyczaj pojawia się dynamicznie i równie szybko z końcem projektu znika. W „Love is in the air „staramy się stworzyć relację długotrwałą. Zostać blisko. W ramach praktyki, dzielimy się szczegółami naszego życia prywatnego, bezproduktywnie spędzamy razem czas, dbamy o siebie i odprawiamy rytuały. Dajemy sobie czas.

Pracujemy z pamięcią ciała, wyobrażeniem, nieobecnością, dotykiem i spojrzeniem. Kwestionujemy współczesne modele pracy, produkowania sztuki i relacji między twórcami.

Pytanie o to jak kochać i być kochanym, jest czymś, co nas porusza. Nasze badania ruchu dotyczą eksploracji stanów fizycznych, wyobrażeń i relacji. Improwizacja i kompozycja “tu i teraz” są naszymi głównymi narzędziami. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak można ucieleśniać  emocje i przekształcać je w taniec? Kiedy emocje rozwijają się w uczucia? Czy te mogą być prawdziwe na scenie? Jak mogą poruszyć publiczność?